موتور برق چیست و طرز کار موتور برق به چه صورت است؟ فروشگاه ابزارآلات صنعتی اپکس

هرچه وزن موتوربرق یا ژنراتور کمتر باشد، جابه‌جایی آن نیز ساده‌تر است. بسیاری از موتورهای برق امروزی به‌صورت Portable (قابل حمل‌ونقل) طراحی می‌شوند. از این مدل‌ها در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز، کشاورزی، عملیات امداد و نجات، برج‌های نوری سیار، در واحدهای تجاری و منازل مسکونی استفاده می‌شود. انتخاب موتوربرق‌هایی که دارای چرخ هستند، جابه‌جایی را تا حد زیادی آسان می‌کند.

برای محاسبه دقیق نیاز به قدرت موتور برق خانگی، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. این نوع موتور برق خانگی با استفاده از سوخت دیزل کار می‌کند و برای استفاده در محیط‌های صنعتی، برج‌های اداری و بیمارستان‌ها مناسب است.

در سایت دیوار بیشتر اوقات موتور برق های دست دوم به و توسط افرای و نه نمایندگی ها به فروش می رسد.

قدرت بدنه، نوع آلیاژ به کار رفته در ژنراتور برق و… نیز می تواند در طول عمر مفید آن تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.

از دیگر علت های برق ندادن موتور برق بنزینی می توان به مشکلات رگلاتور، مشکلات تابلو برق، خرابی آرمیچر، مشکلات موتور و … اشاره کرد.

موتور برق

کار دینام تولید برق در یک نگاه کلی، تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته است. حال انرژی مکانیکی خود به وسیله نوعی سوخت فسیلی (بنزین، گازوئیل یا حتی نفت) ایجاد می شود.

با این حال، ژنراتور برق دیزلی امروزی بی سر و صدا بوده و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به ژنراتور برق بنزینی دارد. موتور دیزلی با 1800 دور در دقیقه می تواند 12 هزار تا 300 هزار ساعت کار کند و سپس تعمیر و بررسی گردد.

چند نوع موتوربرق داریم؟

معمولا موتور برق‌ها با توجه به توان خروجی ساعت مشخصی برای کار دارند. موتور برق‌هایی با توان متوسط می توانند ۸ الی ۱۰ ساعت کار کنند و برق مورد نیاز را نیز تامین کنند. کاربردهای موتور برق خانگی در تامین برق مورد نیاز خانه‌ها خلاصه می‌شود. استفاده خانگی از موتورهای برق می‌تواند فشارهای سنگین در خانه را کاهش داده و استانداردهای بالاتر از راحتی، آسایش و امنیت را فراهم کند.

این نوع موتورهای برق دارای سیستم سوییچ اتوماتیک برق شهری و ژنراتور(ATS) می باشند. به این معنی که با قطع شدن برق، موتوربرق به صورت خودکار روشن می شود.

موتور برق

موتور برق های اتومات امکان روشن و خاموش شدن موتور برق در صورت عدم حضور کاربر را نیز فراهم می کنند. فرض کنید مطابق قدم اول لیست وسایل موردنیاز شامل ۴ لامپ ۳۰ وات و یک یخچال ۱ کیلووات باشد. مطابق مرحله دوم و برای درنظرگیری شرایط واقعی، ۲۰ درصد به توان اسمی وسایل اضافه می کنیم. از طرفی دیگر باتوجه به قدم سوم، یخچال از وسایلی است که دارای الکتروموتور می باشد.

خرید موتور برق پایونیر مدل PI5000CL

اگر انجام این مراحل کمکی به رسوب زدایی نکرد، باید با تعویض کاربراتور علت برق ندادن موتور برق بنزینی را برطرف سازید.

با سلام
مشکلی که بیان نمودید دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که برای عیب یابی حتما بایستی به یک متخصص مراجعه نمائید. اما پیش بینی می شود مشکلی که بیان نمودید مربوط به ضعیف شدن دیسک و صفحه کلاچ خودرو باشد.

نحوه نگهداری از این نوع ژنراتورها کاملاً اختصاصی بوده و نیاز به تخصص دارد. اگر به دنبال انتخاب ژنراتور مناسب برای محیط‌های شهری و خانگی هستید، ژنراتور دیزلی انتخاب مناسبی نیست. ژنراتورهای بنزینی عمدتاً برای کار در مدت‌زمان طولانی با حداکثر بار طراحی نشده‌­اند. علاوه بر این، ژنراتورهای بنزینی، به دلیل طراحی ساده‌تر، ارزان‌تر از ژنراتورهای دیزلی هستند.

لیست قیمت انواع موتور برق را می توانید از واحد فروش شرکت تهیه نمایید. پرکاربرد ترین نوع، موتوربرق های بنزینی می باشد این سیتم ها برای کارکردن در مکانهایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب می باشد.

موتور برقی که چرخ و دسته دارد، حمل و نقل آسان‌تری دارد و در غیر این صورت باید هزینه اضافی پرداخت کنید. بسیار مهم است که در وهله اول مشخص کنیم برای چه مکانی موتور برق می‌خواهیم. مثلا بهتر است که پیش از خرید موتور برق تعیین کنیم این وسیله را برای مصارف ساختمان شخصی، شغلی یا بخش‌های سازمانی نیاز داریم. کاربردهای موتور برق صنعتی که نسبت به انواع خانگی توان بالاتری دارند، به تامین برق سازمان‌ها مرتبط می‌شود.

موتور برق

موتور برق بنزینی با موتور‌های 4 زمانه برای توان ‌های بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتور برق بنزینی لوتین LT9000ES2، با سیستم دستی و استارتی راه اندازی می شود. حداکثر توان خروجی 8.5 کیلووات این ژنراتور برق، برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی جوابگوست.

موتور برق یا موتور ژنراتور یک ماشین الکتریکی است که انرژی مکانیکی ناشی از سوخت بنزین و گاز را به انرژی الکتریکی یا همان برق تبدیل می کند. عملکرد یک موتور برق گازسوز یا بنزینی همانند ژنراتور برق است اما با این تفاوت که موتور ژنراتور حجم و جرم سبک تری دارد، که موجب سهولت در جابجایی و حمل نقل موتور برق می شود. بیشترین مصرف این تجهیز تولید برق در مناطقی است که سیم کشی برق شهری وجود ندارد مانند کوه، باغ و صحرا که دسترسی به شبکه برق سراسری در آنها بسیار مشکل بوده اما برای مصارف مختلف در آنجا نیاز به برق می باشد.

زیرا اگر یک ژنراتور بنزینی با توان پایین و کم بخرید این موتور برق عملا به کار شما نمی آید و از طرف دیگر اگر یک موتور برق با توان خیلی بالا بخرید باز هزینه ی الکی کرده اید و پول خود را هدر داده اید. قبل از هر کاری نام مصرف کننده ها را به ترتیب بنویسید البته می توانید این دسته بندی را بر حسب تک فاز و یا سه فاز بودن آن ها بنویسید. بانه یکی از مراکز اصلی در واردات انواع تجهیزات برقی و موتور برق خارجی است.

موتور برق گاز سوز دارای هزینه های کمتری نسبت به نوع بنزینی می باشند.

موتور برق یک مولد برق است که با مصرف گاز، بنزین یا گازوئیل انرژی مکانیکی حاصل از سوخت خود را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و در مکان‌هایی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد به کار برده می‌شود.

قیمت این محصول در هنگام نگارش این متن، در محدوده 14 تا 15 میلیون تومان بوده است. موتور برق نوع استارتی با دکمه استارت تعبیه شده برروی خود براحتی روشن و خاموش می شود. سیستم های استارتی نیز به سیستم برق تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می گردند.

موتور برق بنزینی و دیزلی (دیزل ژنراتور) در ایران طرفداران بیشتری دارد چون دسترسی به سوخت آن‌ها راحت‌تر است.

بله میتوان از موتور برق تکفاز استفاده مورد نظر شما رو انجام داد. قیمت موتور برق های چینی نسبت به محصولات ژاپنی و اروپایی بسیار مناسب تر است.

موتور برق بنزینی از پرکاربردترین ژنراتورها به شمار می روند و انتخاب بسیاری از افراد است که با سوخت بنزین، برق تولید می کند. این نوع از موتور برق ها به دلیل آن که از بنزین استفاده می کند، باید در فضاهایی که بسته هستند، استفاده نشود.

بیشترین فضای اشغال شده در موتور برق، متعلق به قطعه ی آلترناتور و موتور است. پس از استارت زدن موتوربرق، موتور به کاررفته در آن شروع به کار می کند و با استفاده از سوخت، انرژی مکانیکی تولید می کند.

موتور برق را در فضایی خشک و سرپوشیده نگه دارید تا از خیس شدن ژنراتور جلوگیری شود. توجه کنید که منظور از سرپوشیده سایبان است، به‌صورتی که فضا کاملاً باز، چهار طرف باز و هوا به خوبی در جریان باشد. با‌اینکه خاموش کردن منبع برق‌تان، مخصوصاً وقتی به آن نیاز مبرم دارید خوش‌آیند نیست، اما ریختن سوخت در موتور برق داغ می‌تواند خطرساز باشد.

البته قیمت این محصول مقداری پایین تر از محصول مشابه خود در برند کنزاکس است. مدل فوق از مولد برق هیوندای در حال حاضر قیمتی در محدوده 11 تا 12 میلیون تومان دارد. بنابراین بهتر است برندهای چینی را نیز از نمایندگی رسمی آن ها در تهران خریداری کنید. قیمت در میان برندهای چینی نیز بر اساس کیفیت و مواد اولیه به کار رفته و البته برند تولیدکننده می تواند تفاوت داشته باشد.

موتور برق های دیزلی برق بیشتری در واحد سوخت تولید می کنند و به همین دلیل است که موتور برق های با قدرت بالا ، تنها دیزلی ساخته می شوند. امروز ما در نظر داریم با توجه به موتور برقهای موجود و آب و هوای کشورمان فاکتورهای زیر که از مهمترین ویژگی های یک موتور ژنراتور می باشند را مد نظر قرار دهیم. هر چه مدت زمان بیشتری از موتور برق استفاده شود، به مخزن سوخت بزرگ‌تری نیاز خواهد بود. پس باید موتور برقی تهیه شود که نیاز مصرف کننده را از لحاظ مدت زمان کارکرد تامین کند.

موتور برق واکسون، 2 زمانه و 4 زمانه در نمایندگی موتور برق واکسون به فروش می رسد. در همین حین، به موارد دیگر نیز توجه داشته باشید و تنها بر اساس قیمت تصمیم نگیرید. موتور برق لانسین، بهترین برند موتور برق بنزینی با گارانتی معتبر می باشد.

کیپور یکی از بهترین و باکیفیت ترین موتورهای چینی موجود در بازار ایران می باشد، که دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد.

تأمین برق واحدهای صنعتی، ماینینگ و استخراج رمز ارز از جمله این موارد است. موتور برق بنزینی ساعت کارکرد حدود ۴ ساعت دارد و امکان استفاده به صورت موتور برق دائم کار ندارد.

  • مثلاً یک موتور برق ۵ کیلوولت-آمپری ممکن است برای مصارف ساده یک خانه کافی باشد، اما برای تأمین برق یک مجتمع کوچک تجاری از یک موتور برق ۱۰۰ کیلوولت-آمپری استفاده شود.
  • این توان ظاهری برای محاسبات باید به توان اکتیو (P) تبدیل شود و سپس برآورد مصرف انجام شود.
  • اما کیفیت، کارایی و طول عمر آن‌ها به دلیل کارکرد و استهلاک، کمتر از موتور برق های نو است.
  • موتور برق های دیزلی برق بیشتری در واحد سوخت تولید می کنند و به همین دلیل است که موتور برق های با قدرت بالا ، تنها دیزلی ساخته می شوند.

موتوربرق چیست و چگونه کار میکند؟ موتور برق یا مولد الکتریکی خانگی دستگاهی است که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت بنزین یا گازوئیل یا گاز را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند. برای کارهای کوچک و استفاده در منازل و مناسب بافت شهری، موتور برق تک فاز گزینه بهتری است. موتور برق سه فاز با ولتاژ ۳۸۰ معمولاً برای مصارف صنعتی و ابزارهای سنگین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افزایش استفاده از موتور ژنراتورها در منازل و آپارتمان‌های مسکونی و تجاری، تامین سوخت پایدار این ژنراتورها یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران این ساختمان‌هاست.

موتور برق های گازسوز معمولاً توان محدود و کوتاه چند ساعته دارند. اما موتور برق های دیزلی امکان کار در ساعت متوالی و بالای ۸ ساعت را نیز فراهم می‌کنند. برخی موتور برق های پرقدرت نیز برای استفاده طولانی و پیوسته طراحی شده اند.

فقط باید به راندمان موتور برق توجه کرد تا متوجه شد که چنین وسیله‌ای واقعاً قادر به کارایی و قدرت بالایی است.

همانطور که پیش تر گفته شد دستگاه موتور برق بر اساس نوع سوخت در سه نوع بنزینی ، دیزلی (گازوئیلی) و گازی قابل خریداری است. هر یک از انواع موتور برق ژنراتور مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آن پرداخته می شود. موتور برق‌های دیزلی از موتور دیزل و سوخت گازوییل برای حرکت ژنراتور استفاده می‌کنند. این ژنراتور‌ های برق نیز در مدل‌ها و سایز‌های مختلفی عرضه شده‌اند.

بسیاری از مدارس و سالن‌های ورزشی برای تامین توان الکتریکی تابلوهای امتیاز، چراغ ها، بلندگوها و سایر وسایل الکتریکی از موتور برق استفاده می‌کنند.

عموما موتوربرق در بازار و بین عموم مردم با نام ژنراتور برق نیز شناخته می‌ شود. موتور برق با کمک گردش موتور احتراق داخلی یا همان درون سوز و چرخش آلترناتور (دینام) برای تامین برق اضطراری استفاده می شود. با خرید موتور برق و استفاده از آن، می توانید در هر منطقه با کمترین امکانات با استفاده از جریان الکتریکی تولید شده توسط آن، دستگاه های برقی خود را راه اندازی کنید.

اگر نکات 17 گانه نصب و نگهداری موتور برق را رعایت کنید تا حد زیادی از مشکلات بعدی جلوگیری می‌شود و دوام و کارایی دستگاه شما بالا می رود.

بسیاری از مشتریان دینام تولید برق را برای فضاهای خانگی و مسکونی خریداری می کنند.

موتورهای برق یک فناوری شناخته شده ای هستند که می توانند برای صنایع و مصارف مختلف از جمله مصارف خانگی، فروشگاه ها، مغازه های کوچک، تجهیزات ساخت و ساز، نیروی دریایی و نیروگاه های پشتیبان کاربردی باشند.

در نقاطی که هنوز برق شهری راه اندازی نشده است؛ مثل مزارع و زمین های دور دست یا مکان هایی که ممکن است با قطعی برق مواجه شوند؛ اهمیت استفاده از موتوربرق ها دو چندان است.

  • نوع استارتی با دکمه استارت یا سوییچ نصب شده بر روی آن به راحتی روشن و خاموش می گردد و نیازی به هندل برای روشن شدن ندارد.
  • اگر موتور برقی که خریداری ‌می‌ کنید، دارای چرخ و دستگیره باشد، جابجایی آن ساده‌ تر است.
  • استفاده خانگی از موتورهای برق می‌تواند فشارهای سنگین در خانه را کاهش داده و استانداردهای بالاتر از راحتی، آسایش و امنیت را فراهم کند.

موتور برق هواسدان یکی از محدود موتور برق هایی است که قدرت آن واقعی و حتی قادر به تولید برق بیشتر از توان اعلام شده می باشد.

امروزه زندگی بدون برق تقریبا غیرممکن بوده و از
موتور برق برای استفاده در شرایطی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد به کار برده
می‌شود. از موتور برق معمولا در بیمارستان‌ها، هتل‌ها، کارخانه‌ها، نمایشگاه‌ها و
برخی از خانه‌ها استفاده می‌شود. موتور برق‌های کوچک برق مورد نیاز شما را در طول سفر فراهم می‌کنند. موتور برق خانگی جهت تامین برق مورد نیاز خانه‌ها
مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه موتور برق برای تامین برق باغ ها ، زمین های کشاورزی ، منازل مسکونی ، ویلاها ، آب نما ها ، مطب پزشکان و حتی فروشنده های سیاری که دسترسی به برق ندارند می تواند یکی از بهترین راهای تامین برق مورد نیاز خود باشند.

عملکرد موتور برق شباهت زیادی به ژنراتور دارد با این تفاوت که ابعاد آن نسبت به ژنراتور کوچک‌تر بوده و انواع مختلفی از آن تولید می‌شود. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که موتور برق بنزینی با توجه به نوع سوخت خود گازهای اکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می‌کند. در نتیجه، این موتورها باید در فضای باز استفاده شوند تا موجب خفگی نشوند. شما می‌توانید لیست بهترین برندهای موتور برق بنزینی در ایران را نیز در سایت ما مشاهده کنید.

خرید موتور برق خوب، یک تصمیم مهم بوده که نیازمند توجه به جزئیات و موارد مختلفی است. در ادامه به بررسی مواردی که در خرید موتور برق باید در نظر گرفته شوند، می‌ پردازیم.

آهنگ جدید

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما