قیمت میلگرد آلیاژی فولاد mo40 ممتاز مرکزآهن

در اینجا از چند جنبه مختلف این دو نوع فولاد را با هم مقایسه می کنیم. در شرایط ذوب یکسان، هزینه ساخت فولاد 4340 حدود 50 درصد بیشتر از فولاد 4140 است. علاوه بر این، هزینه ذوب مجدد الکترو سربارۀ ESR) ) آن و همچنین هزینه ریخته‌گری شمش های آن بالاتر از فولاد Mo40 است. جوش پذیری هر دو تا حدودی دشوار است و نیاز به پیش گرمایش و دقت در جوشکاری دارد. فولاد کم آلیاژ 4140 برای انواع مختلف ماشینکاری مانند تراشکاری، حفاری، فرزکاری و … امتیاز 65% را می‌گیرد. طبق استاندارد AISI اگر رتبه یک نوع فولاد زیر %100 باشد یعنی ماشین کاری آن در مقایسه با فولاد 160 Brinell B1112 دشوار است.

  • شما می توانید جهت استعلام قیمت فولاد MO40 با ما تماس گرفته و یا از طریق پیام رسان واتس اپ سفارش مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان فروش ما قیمت میلگرد فولادی  مورد نظر شما را اعلام کنند.
  • عملیات حرارتی فولاد آلیاژی MO40/ چندین نوع عملیات حرارتی روی این نوع فولاد آلیاژی انجام میشود.
  • برای اطلاع از قیمت فولاد MO40 یزد و قیمت فولاد MO40 اکسین می‌توانید با مجموعه فولادسازان راه ابریشم تماس بگیرید.
  • از این نوع فولادها در غلتک های صنایع سیمان، غلتک های صنایع فولاد، شاتون ها، چرخ دنده ها، محورهای خودرو، دنده فرمان، میله های اتصال، سازه هواپیما، و… نیز استفاده می­گردد.
  • سپس به مدت یک ساعت هر ۲۵ میلی نتر از فولاد را در آب خیس کنید و در هوای ساکن خنک کنید.

فولاد مارکت با بیش از 10 سال سابقه ارائه انواع فولاد آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد. فولاد mo40 با آلیاژسازی عناصری چون آهن، کربن، کروم، منگنز و مولیبدن در کوره قوس الکتریکی یا کوره اکسیژن قلیایی تولید می‌شود. در ابتدا، عناصر یادشده در حالت مذاب با یکدیگر مخلوط شده و سپس به این ترکیب اجازه داده می‌شود تا سرد شود. در مرحله بعدی نیز بسته به نیاز، فولاد موردنظر به‌دفعات آنیل می‌شود.

این ترکیب کارایی فولادهای کروم دار را در تولید قطعات مقاوم به حرارت و کارگرم افزایش می دهد. استفاده از کروم به میزان زیادباعث بهبود مقاومت به خوردگی و اکسایش می شود. اما مقاومت به ضربه، انعطاف پذیری و خاصیت جوشکاری آن ها تا حدودی کم است.

میلگرد mo40

این فولاد بسیار مقاوم با خواص عالی می‌باشد که قابلیت ماشین‌کاری آن بسیار مناسب است. با توجه به این ساختار نام فولاد MO40 با نام شیمیاییCrMO شناخته می‌شود. در این ساختار کروم باعث بالا رفتن مقاومت و سختی پذیری می‌شود. این فولاد به طور میلگرد آلیاژی گسترده برای ساخت آن دسته از تجهیزات صنعتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند مانند تیر، ستون، چرخ دنده و غیره به کار می‌رود. عملیات حرارتی فولاد آلیاژی MO40/ چندین نوع عملیات حرارتی روی این نوع فولاد آلیاژی انجام میشود.

فولاد MO40 نوعی فولاد آلیاژی حرارت پذیر است که به دلیل داشتن کروم و مولیبدن در ترکیبات داخلی آن، چقرمگی زیادی دارد و در برابر حرارت مقاوم است. از فولاد MO40 در صنایع تولید محصولاتی مانند ستون، تیر و غیره که تحت فشار و دمای بالا قرار می گیرند، استفاده می شود. جهت اطلاع از قیمت فولاد mo40، قیمت ورق mo40، قیمت میلگرد آلیاژی mo40 و خرید مستقیم و بدون واسطه از درب کارخانه، خرید خود را از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت انجام دهید. قیمت میلگرد mo40؛ که از جمله فولادهای آلیاژی با کیفیت و مقاومت بالا می باشد و در صنایع و سازه هایی که نیاز به سختی بالا دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از ساچمه‌های فلزی در این روش باعث شده که لایه‌های ضخیم‌تری از اکسیدآهن برطرف گردد و در نتیجه نسبت به روش سندبلاست طیف کاربرد بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. علاوه بر اینکه با این روش می‌توان اکسیدهای آهن بر روی قطعات را از بین برد برای بهبود سختی و ایجاد سطوح هموار نیز می توان از آن استفاده کرد. سندبلاست را می‌توان برای قطعات کوچک استفاده کرد ولی این روش به دلیل فشار بالایی که به قطعه وارد می‌کند، تنها برای قطعات بزرگ قابل استفاده است. کروم ۰.۹ الی۱.۲ درصد که باعث افزایش مقاومت به اکسایش ،خوردگی و سختی پذیری فولاد می شود. علاوه بر پلیت، ورق(شیت) و میلگرد، سطح مقطع های دیگری همچون لوله، شفت و تسمه نیز برای فولاد Mo40 وجود دارند.

میلگرد mo40

افزودن کروم و مولیبدن مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد. منگنز موجود در mo40 برای افزایش سختی پذیری و به عنوان یک اکسیدکننده استفاده می شود. در فولادهای آلیاژی ، منگنز همچنین می تواند با گوگرد ترکیب شود تا ماشین کاری را بهبود بخشد. فولاد mo40 که از آن تحت عنوان فولاد 4140 نیز یاد می‌شود، به دلیل خواص مطلوبی همچون چقرمگی، استحکام خستگی بالا و مقاومت به سایش و مقاومت به ضربه خوب، کاربردهای فراوانی دارد. Mo40 steel اغلب در قالب میلگرد آلیاژی و نیز ورق به کار برده می‌شود. در این مقاله به‌طور مفصل به بررسی خواص و کاربرد متریال mo40 پرداخته می‌شود.

شرایط آسان برای سازنده های محترم ایجاد کرده است که دسترسی به خرید آسان داشته… کاربرد لوله Mo40 در صنایع خودرو، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع برق و الکترونیک و دیگر صنایع است . همچنین می‌توانید نظرات و سوالات خود را درباره فولاد MO40 در ادامه بنویسید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند. در این روش همانند روش قبل حرارت را تا زمانی ادامه می‌دهیم که در تمام بخش‌های فولاد به طور یکسان منتقل شود. سپس به مدت 20 – 15 دقیقه آن را در آب خیس کنید و در پایان در هوای ساکن خنک کنید.

شرکت نیک نام فلز فروش میلگرد MO40 یا 7225 یزد در تمامی سایز ها و ابعاد به صورت پایین ترین قیمت MO40یزدی و تضمین… میلگرد و هم به صورت مقطع مربع و صفحه موجود است، استفاده می شود. فولاد VCN200، که به آن فولاد 6580 نیز گفته می شود، عملیات حرارتی پذیر، کم آلیاژ حاوی نیکل، کروم و مولیبدن است. این عناصر به شکل فرو مولیبدن و فروکروم وارد مذاب فولاد کوره‌های آلیاژ سازی می‌شود.

میلگرد mo40

با توجه به سایز محصول، میزان وزن میلگرد و قیمت میلگرد آلیاژی mo40، قیمت کلی خرید برای مشتری محاسبه شده و پیش فاکتور برای وی صادر می‌شود. پس از پرداخت هزینه توسط مشتری، کالای وی به باربری تحویل داده می‌شود و در اسرع وقت به محل پروژه می‌رسد. بعد از مراحل بالا مهمترین و اثر گذار ترین مرحله سخت کاری فولاد Mo40 است. عنصر مولیبدن موجب افزایش سختی پذیری و میزان عمق سختی در فولادها می گردد.

میلگرد A2 نیز یکی از انواع میلگردهای آجداری هستند که به نسبت میلگرد ساده مقاومت بالاتری داشته و در مقایسه با سایر میلگردهای دیگر سختی پایین تری دارند. از میلگرد آجدار برای ساخت خاموت و دیوارهای برشی استفاده می‌شود. اما در این میان عده ای از تولید کنندگان، آهن الات ساختمانی را بر اساس استانداردهای موجود تولید نمی کنند که این عامل موثر بر قیمت و کیفیت خواهد بود.

اما واقعیت این است که به‌دلیل نوسانات بازار نمی‌توان قیمت ثابتی را برای فولاد آلیاژی mo40 تعیین نمود. از این فولاد می توان در ساخت قطعات خودروها و هواپیماها، چرخ دنده ها، محورها و … استفاده کرد. وجود عنصر کروم در ورق آلیاژی MO40 باعث می‌شود تا این ورق از سختی نفوذِ (مقاومت در برابر فرورفتگی) خوبی برخوردار باشد. از طرف دیگر، روغن سخت‌کاری کردن ورق فولادی MO40 سختیِ آن را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد. از دیگر خصوصیات مطلوب ورق AISI 4140 می‌توان به چقرمگی بالا، شکل پذیری خوب و مقاومت در برابر سایش پس از سرد شدن و بازپخت اشاره کرد.

میلگرد A4 نیز با مشخصه آج ۵۰۰ و ۵۲۰ شناخته می‌شود و با میزان بالایی از کربن نیز ساخته می‌شوند. در واقع این میلگرد دارای ظاهری متفاوت از سایر محصولات است و دارای انعطاف و جوش پذیری مناسبی هستند. در واقع قیمت میلگرد، ورق استیل و قیمت ورق آلیاژی و محصولات دیگر وابسته به نرخ مواد اولیه است که با توجه به نوع و گریدی که دارند قیمت گذاری می‌شوند. این فولاد بعد از گرم شدن در دمای بالای 800 درجه سانتیگراد کوئنچ می شود.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما
ما با به کارگیری هوش مصنوعی محتوا را برای این سایت فراهم می‌کنیم و در قبال صحت یا کیفیت اطلاعات ارائه شده هیچ مسئولیتی نداریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.