باغبان این ویلا عامل اصلی قتل مهرژوی و همسرش بود

جنایات هولناک مهر 22 در زیبادشتی کرج با تهدید چاقو توسط فرد ناشناس مهرجوی و همسرش یک هفته قبل از قتل آغاز شد و با کشته شدن دو نفر توسط متهم به پایان رسید که با اعلام پلیس، این متهمان باغدار و باغبان بودند. یک باغبان. کارگر مسکن مهروی. مهرجویی و همسرش را دو روز پس از مصاحبه با «اعتماد» در شب شنبه بیست و دوم مهرماه، تقریباً ساعت 9 تا 10 در ویلای شخصی‌شان پیدا کردند که با ضربات چاقو فراوان توسط افراد کشته شدند. حدود یکی دو ساعت پس از این حادثه، این خبر فضای مجازی و رسانه ها را تکان داد و افکار عمومی به ویژه جامعه هنری را تکان داد. پلیس یک روز پس از انتشار خبر قتل این دو زوج هنری؛ سه نفر، دو روز بعد 7 نفر و سه روز بعد 10 نفر به عنوان مظنون دستگیر شدند. البته یک منبع آگاه از تعداد مظنونان دستگیر شده توسط پلیس به «اعتماد» گفت که این رسانه اعلام کرد; حدود 10 نفر به عنوان مظنون در این پرونده دستگیر شدند، این صحت ندارد!«تقریباً 20 نفر» دستگیر شدند. این منبع آگاه ادامه داد: مظنون اصلی پرونده قتل مدت ها به عنوان کارگر به منزل مقتولین مراجعه می کرد و پس از سرقت از منزل مهرجویی و شکایت وی، این فرد دستگیر و از مهرجویی کینه توز داشت. ” عامل اصلی جنایت شب حادثه با کمک سه نفر دیگر به این خانه رفت و دست به جنایتی هولناک زد. ابتدا داریوش مهرجویی را کشتند، سپس نزد همسرش رفتند و با او درگیر شدند و در نهایت وحید محمدی فر را کشتند.

شنیدن «ترست» در این باره خبر می دهد; افراد دستگیر شده و اعتراف به عنوان متهم اصلی و عاملان این جنایت ممکن است جذب فرد یا افرادی شده باشند که این موضوع هنوز از سوی مراجع قضایی تایید نشده است. در روز پنجشنبه 27 مهرماه؛ سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا اعلام کرد: قاتل اصلی که جزو دستگیرشدگان پلیس بود اعتراف کرد و پس از تکمیل مراحل فنی و شناسایی تایید شد.

ساعاتی بعد حسین فضلی هرکندی سرپرست دادسرای ناحیه البرز نیز گفت: تعداد متهمان اصلی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش به 4 نفر رسیده است. متهم چهارم که روز پنجشنبه دستگیر شد، حامل اموال مسروقه بود. چهار نفر در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش بازداشت شدند. 3 نفر از این افراد در روزهای گذشته دستگیر و نفر چهارم که در صحنه قتل حضور داشت با دستور قضایی دستگیر شد. به همراه فرد دستگیر شده روز پنجشنبه یک چاقو، 2 گوشی تلفن همراه و چند قطعه طلا متعلق به همسر داریوش مهرجویی کشف شد. همزمان بقیه اجساد محل قتل مرحوم داریوش مهرجویی برای بررسی به آزمایشگاه هویت پلیس آگاهی فراجا فرستاده شد.

همچنین در بازجویی چند نفر در مورد قتل و نحوه آن اظهارنظر کردند. علاوه بر اعترافات متهم، بر اساس تایید و اعلام آزمایشگاه شناسایی پلیس آگاهی فراجا، مقداری از بقایای محل قتل شامل نمونه خون و بزاق نیز برای بررسی به آزمایشگاه ارسال شد. شواهد دیگر از جمله تطبیق نمونه آثار باقی مانده و برگرفته از محل قتل و خانه مقتولین، مربوط به متهمان دستگیر شده است. تحقیقات انجام شده تاکنون نشان می دهد که علت و انگیزه قتل، وجود اختلافات شخصی بین متهم و مقتول بوده است. پس از تکمیل تحقیقات، بازسازی صحنه با بررسی بازپرس ویژه پرونده انجام می شود. پس از سخنان سرپرست دادسرای ناحیه البرز، حدود ساعت 17:00 ماموران و ماموران کلانتری کرج با خودروهای مخصوص وارد ویلای مهرجویی و همسرش شدند. بازسازی صحنه جنایت تنها با حضور خبرنگاران صدا و سیمو انجام شد و ماموران برای گزارش بازسازی صحنه جرم اجازه ورود خبرنگاران دیگر را ندادند.

با این حال دیروز سایت جنایی درباره جزئیات جدید این جنایت نوشت: با کشف مختصات تلفن همراه و محدوده تخمینی حضور متهم چهارم توسط پلیس به منظور تکذیب دقیق حضور وی از شهروند. . که با این متهم بود و مهرچویی هم آشنایی داشت، کمک کرد. این شهروند که از باغداران قدیمی منطقه است در تماس با متهم از متهم خواست تا با استفاده از اصطلاحات باغبانی و چاه برای وی در باغ حفر کند. باغبان به قدری حرفه ای با متهم که حفاری چاه است صحبت کرد که او را قانع کرد و با هم ملاقات کردند. این در حالی است که باغبان با مأموران هماهنگی کامل داشت. پس از آن بود که متهم به باغبان محل زندگی خود را گفت و در پی آن ماموران او را پیدا کردند و دستگیر کردند. پس از این دستگیری، پلیس در بازرسی از محل سکونت متهم دو گوشی تلفن همراه وحیده محمدی فر و داریوش مهرجویی، مقداری طلا و سلاح نظامی کشف و ضبط کرد.

این سایت همچنین بر اساس اطلاعات دریافتی یکی از شهروندان این شهر درباره باغدار متهم به قتل مهرجویی نوشت: مردی که باغدار داریوش مهرجویی معرفی شد باغبان او نبوده، باغدار صاحب قبلی باغ داریوش مهرجویی بوده است. ، و با مختصات دقیق منزل پس از دستگیری، دو متهم را شناسایی کردیم. به محض اینکه آنها را به آنجا آوردند، مردم آنها را شناختند. آنها از کودکی اینجا بودند و همه ما آنها را می شناختیم.» این در حالی است که وحید محمدی فر به «اعتماد» می گوید: «باغبانی داشتیم که از ما خیلی دزدی می کرد.» از آنجایی که خبر قتل داریوش مهرجویی و همسرش منتشر شد. در فضای مجازی و رسانه های گروهی اتهامات زیادی به روزنامه اعتماد وارد شد و همراه با خبر قتل و اخبار ضد و نقیض در رسانه ها منتشر شد متهمان پرونده در شرایطی که افراد زیادی هستند. همچنان در شوک از قتل مهرزوی و همسرش دلسوزانه خبر دستگیری قاتل در شهرهای مرزی ایران منتشر شد که سخنگوی پلیس در بیانیه ای آن را تکذیب کرد اما پس از چند ساعت در ساعاتی از شب چهارم مهرماه خبری در فضای مجازی مبنی بر دستگیری قاتل این خانواده سرشناس منتشر شد یکی از خبرنگاران پایگاه خبری رکنا در شبکه اجتماعی نوشت: قاتل دستگیر شد. یک نفر و طبق برخی فرضیات شهروند نیست.

این ادعای خبرنگار «رکنا» در حالی بود که وحیده محمدی فر پیش از قتل، هم در پیامی شخصی در اینستاگرام و هم در گفت و گو با خبرنگار «اعتماد» اعلام کرد که فردی پشت شیشه مات در ورودی شهر مخفی شده است. “رکنا”. . او شب 25 مهرماه وارد خانه شد و با تهدید “لهجه ایرانی” خانواده را با چاقو کشت. البته ساعاتی بعد در صفحه اینستاگرام سایت خبری رکنا در توضیحات تکمیلی نوشت: شنیده شدن خبرنگار رکنا نشان می دهد قاتل یک نفر بوده و بر اساس برخی فرضیات شهروندی نبوده است. خبرنگار با سخنگوی پلیس تماس گرفت که این خبر را تایید کرد اما این خبر نه تایید و نه تکذیب شد. تکذیب کرد.”

جام جم آنلاین فردای آن روز خبر راکنا را تکذیب کرد، جام جم آنلاین در صفحه تلگرامی خود نوشت: «ردیابی خبرنگار جام جم نشان می دهد که اخبار منتشر شده در شب گذشته (4 مهر) مبنی بر دستگیری قاتل داریوش مهرجویی و همسرش نیست. درست است.» روز پنجشنبه بیست و هفتم مهرماه، خبرگزاری «رکنا» به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: وی به دلیل اختلاف مالی با مرحوم باجناق مهرجو، سه نفر را برای کشتن آنها اجیر کرده است. ساعتی بعد طی بیانیه ای این موضوع از سوی خانواده مهرجویی تکذیب شد.خانواده مهرجویی در این بیانیه گفتند: هیچ یک از اعضای خانواده محمدی فر با داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر اختلاف مالی نداشتند و هیچ فردی از این خانواده دستگیر نشد. انتشار این خبر کذب منجر به اعلام جنایت علیه خبرگزاری «رکنا» شد و مدیر مسئول به مراجع قضایی احضار شد.

قطعه گفتگوی «اطمینان».

با واحد محمدی فر

او در بخشی از مصاحبه روز پنجشنبه (دو روز قبل از قتل) گفت: «باغبانی داشتیم که از ما دزدی می کرد. بعداً فهمیدیم که هم باغبان ماست و هم باغبان همسایه. آن را به پلیس تحویل دادیم اما همسایه باغبان را بخشید و او آزاد شد. با توجه به اینکه برادرش دزد و همدستش است، به ما گفتند که او را پیدا کنیم و تحویل پلیس دهیم. برادر باغبان ما در این شهر کار می کند، چرا باید برای خودش آزاد باشد؟ ما اینجا از دست این افراد خیلی زجر کشیده ایم، اما در مورد سنتور و یک سری وسایلی که فقط صنعتگر قدرشان را می فهمد، باید گفت که دزدی و دزدی هم کار «خودی» است. البته آقای سروری، وکیل ما پیگیر این پرونده است، اما تصمیم گرفتیم به طرف نگوییم که بازجویی کند».

همچنین آن مرحوم در مورد پیامی که در اینستاگرامش منتشر کرد، اظهار داشت: احساساتی شدم و این خبر را در صفحه اینستاگرامم گذاشتم. من واقعا نمی دانم!

سخنان رئیس پلیس

فرجه پس از جنایت

محمد قنبری ضمن گزارش از نتایج تحقیقات اولیه ماموران کلانتری اعلام کرد: اولین درگیری در این قسمت از ساختمان رخ داد و مرحوم مهرجو با صورت به پایین سقوط کرد و همچنین بر اساس شواهد و قرائن احتمال می دهیم که خانم مهرجویی از سالن فرار کرد و وارد اتاق خواب شد.این اتفاق افتاد، ردپای همسر مهرجویی این را نشان می‌دهد و در نهایت جسد همسر مهرجویی در اتاق خواب و جلوی تخت افتاد که دختر متوفی این ماجرا را به پلیس اطلاع داد. دختر حدودا ساعت 14:30 روز شنبه (31 مهرماه) از خانه خارج شد، گویا وی به یک گالری رفته و هنگام بازگشت به خانه با چنین صحنه ای مواجه شده است.تصاویر منتشر شده از داخل خانه داریوش مهرجویی و همسرش نشان می دهد هرج و مرج خانه و جست و جوی اسناد و اشیاء داخل آن به نظر می رسد متهم یا متهمان به دنبال پول و مدارک بوده اند اما هیچ آماری از اینکه چیزی برده اند یا نه و دخترشان هم نگرفته است. ما را از سرقت مطلع کنید

خبر «ترست».

25 مهرماه همسر داریوش مهرجویی گزارش داد که فردی ناشناس با تهدید چاقو و سرقت از منزلشان در اینستاگرامش نوشت: «ساعت 8 امشب فاجعه رخ داد. به زندگی و اینکه شام ​​چه بخورم راضی شدم. همسرم خواب بود. مونا بیرون سگمان را دیدم که در سکوت خانه پارس می کند. احساس خطر کردم فقط در آشپزخانه را قفل کردم. بعد دیدم چیلی جلوی در ورودی خانه ایستاده بود و خیلی عصبانی بود. رفتم دیدم یک نفر پشت شیشه مات پنجره به در چسبیده است. اولش فکر کردم شوخیه. گفتم تو کی هستی؟ او چیزی نگفت. هی گفتم تو کی هستی؟ چیز زشتی گفت و ناگهان چاقو را از پشت سایه روشن پنجره به من نشان داد. گفتم الان زنگ میزنم 110… گفت زنگ بزن ولی به حسابت زنگ میزنم. لهجه ایرانی نداشت. بلافاصله با حراست شهر تماس گرفتم. آمدند اما طرف فرار کرده بود اما با چاقو مرا تهدید کردند. چند بار دزدی شدیم؟ از گوشی تا لپ تاپ و البته دو قنطورس با نام و عکس داریوش مهرجویی و بهرام رادان برای پروژه سنتور دو چند سال پیش. بدینوسیله اعلام میدارم خرید و فروش این دو سنتور غیرقانونی و سرقت است. اینها چیزی نیست، اما من همسر داریوش مهرجوی هنرمند پیشکسوت کشور هستم، آیا باید با چاقو تهدید شوم؟ من از دولت می خواهم که به ما کمک کند، زیرا به نظر می رسد هیچ کس در این شهر اهمیتی نمی دهد، یعنی کاری از دستشان بر نمی آید. من هنوز مثل یک آدم بدبو هستم، اما از آن گذشته ام.» یک روز بعد، در 26 مهرماه، خبرنگار «اعتماد» با همسر مهرجویی تماس گرفت تا درباره اتفاقات شب قبل آنها توضیح دهد، اما او در وضعیت روحی مناسبی برای مقابله با این تهدید نبود و مصاحبه یک روز به تعویق افتاد. یکی دو بالاخره روز پنجشنبه از ماجرای «تراست» گفت. «اعتماد» پس از گفت و گو با همسر مهرجویی بر اساس بخشی از گفت و گوی وی در شماره 5602 در گزارشی با عنوان «قنطور علی را دزدان دزدیدند» نوشت: شب حادثه حوالی ساعت 8 در حالی که خانه در سکوت کامل بودم ناگهان متوجه سر شدم و صدای پارس سگمان را در حیاط شنیدم سریع در آشپزخانه را بستم تا اینکه متوجه شدم مردی چاقویی را در شیشه مات پنجره در ورودی خانه فرو کرده است. هر وقت از او خواستم خودش را معرفی کند چیزی نگفت.

موبایلم نزدیکم نبود اما سعی می کردم سریع باشم. با صدای بلند گفتم؛ الان با 110 تماس میگیرم. در جواب حرف من گفت با من تماس بگیرید. ترسیدم تا اینکه گفتم دزد فرار کرد. وقتی به من گفت زنگ بزن، فهمیدم؛ لهجه ایرانی ندارد. بعد از فرار دزد با حراست شهر تماس گرفتم. سریع ما را به حیاط خانه آوردند، حیاط و کوچه های اطراف را گشتند، اما کسی را نیافتند. البته اخیراً وسایلی از خانه ما به سرقت رفته است از جمله یک سنتور مربوط به فیلم سنتور و اکنون وکیل همسرم پیگیر امور حقوقی است.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما